проекти рішень 2016 рік
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ
На виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюється проект рішення Новолазарівської сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на території Новолазарівської сільської ради на 2017рік» .
Проект рішення разом з аналізом регуляторного впливу оприлюднюється на сайті Новолазарівської сільської ради.
З текстом проекту рішення та аналізом його регуляторного впливу всі бажаючі можуть ознайомитися також у приміщенні Новолазарівської сільської ради.
Проектом передбачено встановлення місцевих податків і зборів з метою забезпечення надходжень до сільського бюджету.
Підставою для розробки проекту є Податковий кодекс України.
Зауваження та пропозиції до Проекту рішення просимо надавати в письмовій формі протягом місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу ( 07.06.2016 ) за адресою : 56042, с.Новолазарівка, вул. Миру,4 (Новолазарівська сільська рада). Тел. для звернень: 9-32-43;9-32-29.адреса сайту http://novolazarivka.rada.org.ua
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік» Аналіз регуляторного впливу проекту рішення сільської ради «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.
1. Проблема, яку планується розв’язати Місцеві податки та збори – один із значних джерел наповнення доходної частини сільського бюджету, яка направляється насамперед на фінансування бюджетної сфери. Ставки місцевих податків та зборів відповідно до статті 12 Податкового кодексу України встановлюють сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень шляхом прийняття відповідних рішень. Важливість проблеми полягає в тому, що від рівня ставок місцевих податків та зборів залежить розвиток в селі і показник наповнення сільського бюджету. Місцеві податки та збори враховують доходи, отримані суб’єктами господарської діяльності. 2. Цілями регулювання є: - дотримання вимог законодавства, зокрема норм Податкового Кодексу України; - оптимізація місцевих податків та зборів на території що входить до юрисдикції Новолазарівської сільської ради, що дозволить усунути існуючі недоліки та проблеми з цього питання, збалансувати інтереси суб’єктів господарської діяльності, населення, органів влади; - отримання додаткового обсягу надходжень до сільської бюджету. 3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей Альтернативи рішення проблеми: - регулювання вищезазначеної проблеми на державному рівні; - прийняття сільської радою нормативно-правового акту (далі – НПА) – рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік». Оцінюючи зазначені альтернативи, перевага була віддана другій альтернативі, через те, що в цьому випадку досягти мети можливо в коротший термін, з меншими витратами, з урахуванням особливостей роботи сільської ради і її виконавчих органів та ситуації, яка склалася. 4. Механізм розв’язання проблеми Механізм розв’язання проблеми приведений у проекті рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2017 рік». Проектом: - детально регламентовані розміри всіх місцевих податків та зборів для всіх платників вищезазначених податків з урахуванням результатів проведеного Новолазарівською сільською радою аналізу рівня сплати місцевих податків та зборів. В результаті запропоновано дещо збільшити ставки місцевих податків та зборів в порівнянні з 2014 – 2016 роками. 5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акту Прийняття вищезазначеного рішення сільської ради надає можливість: - отримати додаткові надходження до сільського бюджету; - збільшити обсяги видатків для забезпечення фінансування повноважень органів місцевого самоврядування. На досягнення цілей у разі прийняття цього рішення можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як: - несплата платниками податків зобов’язань; - зменшення кількості суб’єктів господарської діяльності; Позитивними факторами будуть: - додаткові надходження до сільського бюджету ; - додаткові надходження до пенсійного фонду ; - здійснення планування та прогнозування надходжень від сплати місцевих податків та зборів при формуванні сільського бюджету. Слід зазначити, що на дію даного акту можливий вплив зовнішніх чинників таких, як прийняття змін та доповнень до чинного законодавства в цій сфері. У подальшому внесення змін до Положень, які регламентують механізм справляння місцевих податків та зборів, можливе у разі зміни діючого законодавства України або виникнення у необхідності у нормативному врегулюванні певних правовідносин. 6. Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта Планується збільшення надходжень від місцевих податків та зборів до сільського бюджету, пенсійного фонду, зростання кількості СГД, які перейшли на спрощену систему оподаткування. Додаткового фінансування введення в дію запропонованого НПА не потребує. 7. Обґрунтування терміну дії запропонованого регуляторного акту Термін дії запропонованого регуляторного акту обмежений – один рік з моменту набрання його чинності, із можливістю внесення до нього змін та його відміни у разі зміни чинного законодавства чи в інших необхідних випадках. 8. Показники результативності регуляторного акту Показники результативності зазначеного рішення передбачається визначити за наступними критеріями: - статистичні показники, пов’язані з дією акту, а саме: - надходження місцевих податків та зборів до сільського бюджету; - кількість платників місцевих податків та зборів. Базове відстеження результативності регуляторного акту проведено на етапі його підготовки. Повторне відстеження результативності рішення сільської ради буде здійснено через рік після набрання їм чинності. 9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акту: - аналіз статистичних даних, а також опитування СГД; - відстеження динаміки надходжень місцевих податків та зборів; - відстеження динаміки кількості платників податків, що сплачують місцеві податки та збори. Для відстежень буде застосовано аналіз даних бюджетної та податкової звітності.
Сільський голова Р.Н.Сапожнікова
проект рішення Про місцеві податки та збори на 2017 рік Керуючись статтею 143 Конституції України, Бюджетним кодексом України зі змінами та доповненнями, Податковим кодексом України зі змінами та доповненнями, Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», пунктом 24 статті 26 та статтями 59 та 69 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сільська рада В И Р І Ш И Л А: 1.Встановити на 2017 рік на території Новолазарівської сільської ради наступні місцеві податки: 1.1. Податок на майно. 1.1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 1.1.2. Транспортний податок. 1.1.3. Земельний податок. 1.2. Єдиний податок для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб І та ІІ категорії. 2. Затвердити положення: 2.1. Про справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, згідно з додатком № 1. 2.2. Транспортний податок, згідно з додатком № 2. 2.3. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком № 3. 3. Затвердити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів житлової нерухомості, згідно з додатком № 4. 4. Затвердити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для об’єктів нежитлової нерухомості згідно з додатком № 5. 5. Рішення набирає чинності з 01.01.2017 року. 6. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення у встановленому законодавством України порядку. 7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань соціально-економічного розвитку села , бюджету та фінансів. Додаток до рішення сільської ради від № Положення про справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності Розділ 1. Загальні положення 1.1. Положення про справляння єдиного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України. 1.2. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. 1.3. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному зазначеною главою. Розділ 2. Механізм справляння єдиного податку 2.1. Платники податку. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: 1) перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень; 2) друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи; 2.2. База оподаткування Порядок визначення доходів та їх склад передбачено статтею 292Податкового кодексу України. 2.3. Ставки податку. 2.3.1. Ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата), та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки). 2.3.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються Новолазарівською сільською радою для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність на території Новолазарівської сільської ради, залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць. 1) для першої групи платників єдиного податку - 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; 2) для другої групи платників єдиного податку - 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. 2.3.3. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - другої груп (фізичні особи-підприємці) у розмірі 1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2, 3 підпункту 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення; 2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи; 3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу розділу XІV Податкового кодексу України; 4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування; 5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 підпункту 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення. 2.4. Податковий (звітний) період. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої груп є календарний рік. 2.5. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку 2.5.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період, але не більш як до кінця поточного звітного року. У разі якщо Дмитрівська сільська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України. 2.5.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючим органом на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності. 2.5.3. Сплата єдиного податку платниками першої - другої груп здійснюється за місцем податкової адреси. 2.5.4. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 2.5.5. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого підпункту 2.5.1 та підпункту 2.5.5 пункту 2.5 розділу 2 цього Положення, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку. Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим кодексом України. 2.5.6. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. 2.5.7. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності або анульовано реєстрацію за рішенням органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку податкові зобов'язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації. 2.5.8. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку платниками четвертої групи визначено підпунктами 295.9.1 - 295.9.8 пункту 295.9 статті 295 Податкового кодексу України. 2.6. Ведення обліку і складення звітності платниками 2.6.1. Платники єдиного податку першої - другої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 2.6.1.1 – 2.6.1.3 підпункту 2.6.1. пункту 2.6 розділу 2 цього Положення. Платники єдиного податку першої і другої груп (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді. 2.6.2. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені Податковим кодексом України, та підпунктом 2.5.1 пункту 2.5 розділу 2 цього Положення. Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у Податковому кодексі України, та у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи – підприємці) групи. 2.6.3. Податкова декларація подається до органу державної податкової служби за місцем податкової адреси. 2.6.4. Отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи, що перевищують обсяги доходів, встановлених підпунктом 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, відображаються платниками єдиного податку в податковій декларації з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 2.6.5.1 – 2.6.5.5 цієї статті. 2.6.4.1. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у підпункті 2.1.1 пункту 2.1. розділу 2 цього Положення або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи-підприємці) групи. 2.6.4.2. Платники єдиного податку другої групи у податковій декларації окремо відображають: 1) щомісячні авансові внески, визначені підпунктом 2.5.1 пункту 2.5 розділу 2 цього Положення; 2) обсяг доходу оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку; 3) обсяг доходу оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу). 2.6.4.3. У разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу XІV Податкового кодексу України, здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку першої і другої груп, платники єдиного податку в податковій декларації додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій. 2.6.5. Сума перевищення обсягу доходу відображається у податковій декларації за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення. При цьому отримана сума перевищення доходу, встановленого для платників єдиного податку першої і другої груп, не включається до обсягу доходу, з якого сплачується наступна обрана ставка такими платниками єдиного податку. 2.6.6. Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм підпунктів 2.6.5 і 2.6.6 пункту 2.6 розділу 2 цього Положення. Уточнююча податкова декларація подається у порядку, встановленому Податковим кодексом України. 2.6.7. Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду. Така податкова декларація складається з урахуванням норм підпунктів 2.6.5 і 2.6.6 пункту 2.6 розділу 2 цього Положення та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов'язання. 2.6.8. Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначених підпунктами 2.6.2 і 2.6.3 пункту 2.6 розділу 2 цього Положення, затверджуються в порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України. 2.6.9. Платники єдиного податку другої (фізичні особи - підприємці) групи при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. Розділ 3. Особливості справляння єдиного податку. 3.1. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку визначено статтею 297 Податкового кодексу України. 3.2. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено статтею 298 Податкового кодексу України. 3.3. Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку. 3.3.1. Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. 3.3.2. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку. 3.3.3. У разі відсутності визначених Податковим кодексом України підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку. 3.3.4. У випадках, передбачених підпунктом 298.1.2 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України, у разі відсутності визначених Податковим кодексом України підстав для відмови, контролюючий орган здійснює реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до зазначеного підпункту, протягом двох робочих днів з дати отримання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування або отримання від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки. 3.3.5. У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку. 3.3.6. Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно: 1) невідповідність такого суб’єкта вимогам Податкового кодексу України та пункту 2.1 розділу 2 цього Положення; 2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації; 3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України. 3.3.7. До реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку: 1) найменування суб’єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті); 2) податкова адреса суб’єкта господарювання; 3) місце провадження господарської діяльності; 4) обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності; 5) ставка єдиного податку та група платника податку; 6) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; 7) дата реєстрації; 8) види господарської діяльності; 9) дата анулювання реєстрації. 3.3.8. У разі зміни відомостей, передбачених підпунктами 1-5 підпункту 3.3.7 пункту 3.3 розділу 3 цього Положення вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви. 3.3.9. За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру. Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. 3.3.10. Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням органу державної податкової служби у разі: 1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву; 2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним органом державної податкової служби від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення; 3) у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298Податкового кодексу України; 4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків. 3.3.11. У разі виявлення органом державної податкової служби під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої-третьої груп вимог, встановлених главою 1 розділу XІV Податкового кодексу України, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої-третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення органом державної податкової служби. 3.3.12. Погашення податкового боргу після анулювання реєстрації платника єдиного податку здійснюється у порядку, встановленому главою 9 розділу II Податкового кодексу України. 3.3.13. З метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-сайті такі дані з реєстру платників єдиного податку: - податковий номер (для юридичної особи); - найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи; - дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування; - ставку єдиного податку; - групу платника податку; - види господарської діяльності; - дату виключення з реєстру платників єдиного податку. Розділ 4. Відповідальність та контроль. 4.1. Платники єдиного податку, зазначені в Податковому кодексі України та у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 розділу 2 цього Положення, несуть відповідальність, відповідно до чинного законодавства, за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій. 4.2. Контроль за своєчасністю подання податкової декларації платника єдиного податку, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету здійснює орган державної податкової служби. Додаток № 2 до рішення сільської ради від № Положення про транспортний податок 1. Платники податку 1.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 статті 267 Податкового кодексу України є об'єктами оподаткування. 2. Об'єкт оподаткування 2.1. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його веб-сайті. 3. База оподаткування 3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 статті 267 Податкового кодексу України. 4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 статті 267 Податкового кодексу України. 5. Податковий період 5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. 6. Порядок обчислення та сплати податку 6.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. 6.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів. 6.3. Органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики. 6.4. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. 6.5. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомле |